20 GÜN UMRE (107.Tur)

4 Gün Medine - 16 Gün Mekke (19 Gece - 20 Gün) |  107.Tur

20 GÜN UMRE (107.Tur)

4 Gün Medine - 16 Gün Mekke (19 Gece - 20 Gün) |  107.Tur
2'li Odada
1450 $
3'lü Odada
1400 $
4'lü Odada
1350 $

Genel Bilgiler

Kredi kartlarına  peşin fiyatına TAKSİT imkanı..

TEK KİŞİLİK ODADA KONAKLAMA ÜCRETİ: 1700 $

BEBEK ve ÇOCUK ÜCRETLERİ:
00-02 yaş : 400 $
03-06 yaş : 950 $
07-11 yaş : 1150 $ 
* Çocuk fiyatlandırmaları, ebeveynleri ile aynı odada kalacak 1.çocuk için geçerlidir ve yataksızdır fiyatlardır.
* Çocuk için yatak talep edilmesi durumunda uygulanacak ücreti lütfen sorunuz.
* 11 yaşını doldurmuş çocuklar tam ücrete tabidir.


ÜCRETE DAHİL OLANLAR
* Gidiş-dönüş uçak bileti 
* S.arabistan vize ücretleri, vergi ve işlemleri
* Otel konaklamaları
* Yemekler (sabah kahvaltısı, öğle kumanyası ve akşam yemeği)
* Mekke'de otel-harem-otel arası servis hizmeti.
* Lüks otobüslerle tüm transferler
* Mekke ve Medine’deki ziyaret yerleri gezisi ve ek umre programı
* Hediye çanta ve malzemeler

 SON PASAPORT ALIM TARİHİ GİDİŞ TARİHİNDEN 10 GÜN ÖNCEDİR. 

KAYIT İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR
* Pasaport (en az 8 ay kullanım süresi olan yeni çipli pasaport)
* 1 adet önlü-arkalı nüfus cüzdan fotokopisi
* 45 yaşından küçük olup, eşi ile gidecek bayanlar için nüfus dairesinden alınmış aile tablosu
* Birinci dereceden erkek mahremi ile gidecek 45 yaş altı bayanlardan aile tablosu ile muvafakatname ve taahütname

İPTAL ŞARTLARI
* Vize alındıktan sonraki iptallerde 750 Riyal vize masrafı alınır.
* Uçak bileti kesildikten sonraki iptallerde havayolu şirketinin uyguladığı ceza bedeli ayrıca tahsil edilir.
* İptal tarihinde yapılmış olan oda rezervasyonu var ise otelin bu rezervasyonu cezalı iptal etmesi durumunda bu bedel ayrıca tahsil edilir.

ÖNEMLİ NOTLAR
* Yurt dışı çıkış harcı (15 TL), ekstra gezi ve programlar, uçaktaki yük hakkı dışındaki fazla bagaj ücretleri ve dönüşte umrecinin talep etmesi halinde uçak biletinde yapacağı değişiklik ücreti fiyatlara dahil değildir.
* Suudi Arabistan tarafından umreciden harç, vergi v.b. herhangi bir ilave ücret talep edilmesi durumunda, bu ücret umreciden ayrıca talep edilecektir.
* Yukarıda verilmiş olan ücretler kişi başı olup Suudi Arabistan Riyali şeklinde verilmiştir. 
* Yukarıda verilmiş olan uçuş tarihleri hava yolu firmasından talep edilmiş olan tarihlerdir. İleri-geri olası değişiklik kesin kayıtta belirtilecektir.

20 GÜNLÜK ÖRNEK TUR PROGRAMI

1.GÜN (TÜRKİYE > MEDİNE)

Acentamız tarafından size bildirilen saatte havalimanında görevlimiz ile buluşma. Bilet, pasaport ve bagaj işlemlerinin ardından Medine-i Münevvere'ye uçuş. Medine havalimanına varışımız ve pasaport işlemlerinin ardından alanda bizi bekleyen aracımızla Medine otelimize transfer. Odalarımıza yerleşme sonrası görevlimiz/grup hocamız tarafından ilan edilecek saatte otelimizin lobisinde buluşma ve selamlama ziyareti için Mescid-i Nebevi'ye hareket. Selamlama ziyareti sonrası otelimize dönüş.


2.GÜN (MEDİNE)

Sabah namazı dağılımında grup hocamızın önceden sizlere berlittiği Yeşil Kubbe karşısındaki buluşma noktasında toplanma ve kısa bir dua programının ardından Cennet'ül Baki Kabristanı'nı ziyaret. Yine bugün ikindi namazı dağılımında yine aynı buluşma noktamızda toplanma ve yaya çevre mescidlerini ziyaret. Bu programımızda Gamame Mescidi, Hz.Ebubekir, Hz.Ömer, Hz.Osman ve Hz.Ali Mescidleri ile Osmanlı eseri Hicaz Tren Garı ve Amberiye Mescidi'ni ziyaret ediyoruz. Günün kalan vaktinde misafirlerimiz vakit namazlarını Mescid-i Nebevi'de eda edebilir ve hurma alış-verişi yapabilirler.


3.GÜN (MEDİNE)

Sabah namazı ve sabah kahvaltısı sonrası saat 07:30'da aracmıza binerek Medine ziyaret programımıza başlıyoruz. Sırasıyla; Uhud Dağı, Okçular Tepesi ve Hz.Hamza (Uhud) Şehitliği, sonrasında İki Kıbleli Mescid (Mescid-i Kıbleteyn), ardından Hendek Savaşının yapıldığı yer (Yedi Mescidler) ve son olarak Kuba Mescidi ile Kuba müzesi ziyaretlerini yapıyoruz. Ziyaret programlarımızın tamamlanması sonrası otele dönüş. Umrecilerimiz günün geri kalanında vakit namazlarını Mescid-i Nebevi'de eda edebilir ve Medine çarşılarında gezinebilir veya otelde istirahat edebilirler.


4.GÜN (MEDİNE > MEKKE)

Öğle namazına giderken valizlerimizi hazırlıyor, öğle namazının kılınması sonrası abdestli ve ihramlı şekilde Mekke'ye hareket etmek üzere aracımza biniyoruz. Abyar-i Ali mikatından ihram namazlarımızı kılıyor ve hocamız nezaretinde Umreye toplu olarak niyet ediyoruz. Yolculuk boyunca ara ara telbiye getirerek yaklaşık 5-6 saatlik yolculuğumuzun ardından Mekke-i Mükerreme'ye varıyor ve otelimize yerleşiyoruz. Görevlimizin/hocamızın ilan edeceği saatte lobide buluşma ve ilk Umremizi yapmak üzere Mescid-i Haram'a gidiş.


5.GÜN (MEKKE)

Tüm gün ibadet ve dinlenme için serbest vakit.


6.GÜN (MEKKE)

Dileyen Umrecilerimizle hocamızın ilan edeceği vakitte Kabe'de buluşma ve hocamız nezaretinde dua ve toplu tavaf programı. Program ardınan ve vakit namazı sonrası Peygamber Efendimiz s.a.v. evi, Mescid-i Cin ve Cennet'ül Mualla (Hz.Hatice Validemizin Kabri) ziyareti.


7.GÜN (MEKKE)

Tüm gün ibadet ve dinlenme için serbest vakit.


8.GÜN (MEKKE)

Sabah kahvaltısı sonrası saat 07:30'da aracmıza binerek Mekke ziyaret programımıza başlıyoruz. Bu programımızda sırasıyla; Sevr Dağı, Arafat Dağı ve Cebel-i Rahmet Tepesi, Müzdelife, Mina ve son olarak Nur Dağı'nı ziyaret ediyoruz. Günün kalan vakitlerinde Umrecilerimiz vakitlerini Kabe'de geçirebilir veya istirahat edebilirler.


9.GÜN (MEKKE)

Tüm gün ibadet ve dinlenme için serbest vakit.


10.GÜN (MEKKE)

Dileyen Umrecilerimizle sabah kahvaltısı sonrası saat 08:00'de abdestli/ihramlı olarak lobide buluşma ve Ci'rane'den ihram namazlarımızı kılarak ve niyetlerimizi yaparak Umre yapmak üzere Mescid-i Haram'a hareket. Hocamız nezaretinde yapacağımız Umre programı sonrası ihramdan çıkmak ve bir müddet dinlenmek için Otelimize dönüyoruz.


11.GÜN (MEKKE)

Tüm gün ibadet ve dinlenme için serbest vakit.


12.GÜN (MEKKE)

Dileyen Umrecilerimizle hocamızın ilan edeceği vakitte Kabe'de buluşma ve hocamız nezaretinde dua ve toplu tavaf programı.


13.GÜN (MEKKE) 

Tüm gün ibadet ve dinlenme için serbest vakit.


14.GÜN (MEKKE)

Dileyen Umrecilerimizle hocamızın ilan edeceği vakitte Kabe'de buluşma ve hocamız nezaretinde dua ve toplu tavaf programı.


15.GÜN (MEKKE) 

Tüm gün ibadet ve dinlenme için serbest vakit.


16.GÜN (MEKKE)

Tüm gün ibadet ve dinlenme için serbest vakit.


17.GÜN (MEKKE)

Dileyen Umrecilerimizle hocamızın ilan edeceği vakitte Kabe'de buluşma ve hocamız nezaretinde dua ve toplu tavaf programı.


18.GÜN (MEKKE)

 Tüm gün ibadet, dinlenme ve alış-veriş için serbest vakit.


19.GÜN (MEKKE)

Dileyen Umrecilerimizle hocamızın ilan edeceği vakitte Kabe'de buluşma ve hocamız nezaretinde dua ve toplu tavaf programı.


20.GÜN (MEKKE > CİDDE > TÜRKİYE)

Görevlilerimizin ilan edeceği saatte valizlerimizle birlikte lobide buluşuyor, Türkiye'ye dönüş için aracımızla Cidde'ye hareket ediyoruz. Cidde Havalimanından bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından Türkiye'ye uçuyoruz. 

Bu sözleşme, bu programa kayıt olan umreci ile, organizasyonu gerçekleştirilecek olan Hicazyolu Turizm arasında yapılmıştır. Düzenlenecek olan Umre programında üstteki programda belirtilen şartlarda olmak üzere; seyahat sigortası, Suudi Arabistan vizesi, Türkiye'de ödenen vergi ve harçlar, gidiş-dönüş uçak bileti ve vergileri, programda belirtilen Mekke ve Medine otellerinde belirtilen gün sayısı kadar konaklama, konaklama boyunca otelde alınacak sabah kahvaltısı ve akşam yemekleri (ekonomik programlarda öğle kumanyası), Suudi Arabistan'daki transferler, Mekke ve Medine gezi programları, Hicazyolu Turizm refakat ve rehberlik hizmetleri ile Hicazyolu Turizm tarafından verilecek hediyeler dahildir.  Yurt dışı çıkış harcı (15 TL), öğle yemekleri, ekstra talep edilen gezi ve programlar, umrecinin uçaktaki yük hakkı dışındaki fazla bagaj ücretleri ve dönüşte umrecinin talep etmesi halinde uçak biletinde yapacağı değişiklik ücreti fiyatlara dahil değildir. Suudi Arabistan tarafından harç, vergi v.b. herhangi bir ilave ücret talep edilmesi halinde bu ücret umre yolcusundan ayrıca tahsil edilecektir. Broşürde yer alan ücretler kişi başı olup Suudi Arabistan Riyali şeklinde verilmiştir. Hiç ödeme yapılmamış kayıtlar kesinleşmiş sayılmaz. Vize alındıktan sonra yapılan iptallerde 750 Riyal kesinti yapılacaktır. Uçak bileti kesildikten sonra yapılan iptallerde havayolu şirketinin uyguladığı ceza bedeli ayrıca tahsil edilir. İptal tarihinde ayrıca;  konaklama, transfer vb. yapılmış masrafIar var ise bu masrafIar kesilerek tahsil edilen ücretin kalanı iade edilir. Uçak bileti kesildikten sonra umrecinin kendi isteği üzerine yapılan değişikliklerde oluşabilecek fiyat farkı umreciden tahsil edilir. Programa ait taahhüt edilen otellerin zaruri nedenlerle değiştirilmesi durumunda bu otelle aynı standartta oteller tercih edilecektir. Dört kişilik oda imkanı sadece zaruri olarak bir arada konaklayacak aile ve yakın akrabaların talep etmesi durumunda sunulabilecektir. Tüm evraklar tam olsa dahi konsolosluk vize vermeyebilir, vizeleri geç verebilir, buna bağlı seyahat gecikmeleri olabilir. Buradaki sorumluluk acentamıza ait değildir. Yolcu uçuşlarda havayolu şirketinin tanımış olduğu yük hakkına riayet edecektir. Programda belirtilmiş olan tarihler havayolu firmasından talep edilen tarihler olup, bir kaç gün ileri veya geri alınma ihtimali olabilir. Fazla eşyalardan veya eşyanın gecikme, kayıp vb. durumlardan acentamız sorumlu olmayıp, yolcu havayolu şirketini muhatap alacaktır. Otele ilk girişler gündüz saat 15:00'ten sonra, çıkışlar ise öğlen saat 12:00'den önce yapılmaktadır. Uçuş saatinden dolayı otele ilk girişlerin öğleden önce olması durumunda bir önceki gece konaklanmış sayılmaktadır. Yine uçuş saatinden dolayı otelden çıkışın öğlen saat 12:00 yerine öğleden sonraki saatlerde yapılması durumunda o günün gecesi konaklanmış kabul edilir. Uçuş programından veya elde olmayan sebeplerden dolayı gün artması durumunda firmamız herhangi bir ücret talep etmeyecek olup, gün eksilmesi durumunda ise konaklanılmayan geceler hesaplanarak yolcuya iade edilecektir. Hicazyolu Turizm henüz alınmamış kayıtlar için ücretlerde ve broşürde değişiklik yapma hakkına sahiptir. Kayıt yaptıran yolcu buradaki şartları kabul ederek kayıt yaptırmış sayılır. İhtilaf halinde T.C. Gaziantep mahkemeleri yetkilidir.TARİH: ...../....../201...

ORGANİZASYONU DÜZENLEYECEK OLAN ACENTANIN;
ADI : HİCAZYOLU TURİZM
TELEFONU: 0 342 2329964
ADRESİ: İncilipınar Mah. Kamil Ocak Cad. 36006 Nolu Sk. No:16 Gaziantep
YETKİLİSİ: 
KAŞE-İMZA:

 

ORGANİZASYONA KAYIT OLACAK UMRECİNİN;
ADI - SOYADI:
T.C. KİMLİK NO'SU:
ADRESİ:
ODA TİPİ:
KAYIT OLDUĞU ÜCRET (Kişi Başı):

BERABERİNDE GİDECEK KİŞİLER VE T.C. NO'LARI:


İMZA:

Yazdır

MEKKE OTELLERİ KONUMLARI


MEDİNE OTELLERİ KONUMLARI


Rezervasyon Yap

REZERVASYON YAP
SİZİ ARAYALIM